E-Posta Pazarlama, Yaşam Döngüsü Kampanyaları, Yeni Başlayanlar İçin

Hoş Geldiniz E-postası İçin 5 İpucu

iStock_000080173905_Large

Yaşam döngüsü kampanyalarının en önemli parçalarından biri hoş geldiniz e-postası gönderimi yeni abonenizle doğrudan iletişim kuracağınız ilk an olması nedeniyle çok önemlidir. Sizi yeni yeni tanımaya başlayan potansiyel müşterinize gösterdiğiniz ilk intibanın pozitif olması, iletişimin genellikle uzun vadeli olmasına neden oluyor. Peki hoş geldiniz e-postası göndermenin inceliklerini öğrenmek ister misiniz?

1- Hoş geldiniz e-postasının gönderim zamanı çok önemlidir, müşteriniz üye olduğu anda hemen gönderilmelidir. Böylece zaten siteniz ile ilgilenmiş olan üyenizin aksiyon alması daha kolay olacaktır. Bu e-postanın açılması bundan sonra yapacağınız gönderimlerin ulaşma oranlarını artıracağı gibi genel itibarınızın da yükselmesini sağlayacaktır.

2- Müşterilerinize hangi konularla ilgili ve hangi sıklıkta e-posta atacağınızı belirtebilirsiniz. Hoş geldiniz e-postasında maillerin içeriği ile ilgili bilgi verirken bunları ne kadar sıklıkta göndereceğiniz de ilave edebilirsiniz. Ayrıca bununla ilgili tercihi günlük, haftalık, aylık gibi butonlar ekleyerek müşterinize de bırakabilirsiniz.

3- Müşterinizin ilgi alanlarıyla ile ilgili bilgi alabilirsiniz. Bu bilgiler doğrultusunda atacağınız mesajlarda segmentasyon yapabilir ve kişiye özel e-posta atabilirsiniz. Böylelikle müşterileriniz e-postalarınızı açma konusunda daha istekli olacaklardır.

4- Hoş geldiniz e-postasıyla beraber indirim kuponu yollayabilirsiniz. Web sayfasına üyelik anında bir indirim şansı verilirse bir çok müşteriniz bu fırsattan yararlanmak isteyecektir. Bu indirim için bir son gün belirlemeyi unutmayın.

5- Üyenizin ve markanızın adını mutlaka başlığa ekleyin. “Elif hanım, MARKANIZ.com’a Hoş geldiniz. İndirim kuponunuzu güle, güle kullanın”, gibi bir başlık hem e-postanızın açılmasını hemde sitenizden alışveriş yapılmasına katkıda bulunabilir.

İlginizi Çekebilir:
email-marketing-future
E-posta Pazarlamasının Geleceğine Dair 7 İstatistik
container recycling for garbage separation rubbish tank
Yaşam Döngüsü Kampanya Program Önerileri
Önceki yazıyı okuyun:
e-posta-istatistikleri
E-posta Pazarlama İstatistikleri [İNFOGRAFİK]

Dijital pazarlamanın geleneksel pazarlamadan ayrıldığı en önemli noktalardan biri, istatistiklerin şeffaf olması ve yapılan pazarlama çalışmalarının ölçümlenebilmesi. Dijital pazarlamanın en...

Kapat