E-Posta Pazarlama, Yeni Başlayanlar İçin

Yeni Başlayanlar İçin 6 Adımda E-posta Pazarlama

yeni-baslayanlar-icin-e-posta-pazarlama

Altı adımdan oluşan oldukça basit bir süreci takip ederek başarılı bir e-posta pazarlama kampanyası yürütebilirsiniz. İşte bu süreçle ilgili bilmeniz gereken detaylar:

  1. euro.message gibi izin tabanlı bir e-posta yazılımı kullanılmaya başlamalısınız. Böylelikle çok kolay bir şekilde e-bültenlerinizi tasarlayabilir; abonelerinizi, üyelikten ayrılanları, geri dönen e-postalarınızı otomatik olarak yönetebilir; açılma ve tıklanma oranları gibi istatistik raporları görebilirsiniz.
  2. Göndereceğiniz e-posta iletilerinizin sıklığına ve çeşidine karar verin. Size tavsiyemiz, ayda en az bir e-bülten göndermeniz. Tabii farklı ürün çeşitleri satıyorsanız, çok sayıda e-bülten de gönderebilirsiniz. Bunlara ek olarak müşterilere bir ürün ya da servisle ilgili indirim veya kupon teklifinde bulunan promosyon iletileri de gönderebilirsiniz.
  3. Üye toplamaya başlamak için internet sitenize bir üyelik formu ekleyin. Ayrıca sizden ileti almak için talepte bulunmuş müşterilerin var olan listelerini siteme entegre edin.
  4. E-posta gönderim yazılımınız bünyesinde bulunan şablonlardan birini kullanarak, uygun bir email şablonu oluşturun. Tabii kendi ekibinize size özel bir şablon tasarlatabilir ya da e-posta gönderimi yazılım firmasının özel tasarım servislerinden yararlanabilirsiniz. euro.message yazılımı içerisinde ücretsiz olarak kullanılabilecek şablon tasarımı bulunmaktadır. Ayrıca arzu ederseniz, size özel bir şablon da geliştirebiliriz.
  5. E-bülten veya mesajlarınızda müşterilerinizin ilgisini çekebilecek kaliteli içerikler oluşturun ve bunları listenize yollayın. E-bültenlerinizi, duyurularınızı ve promosyonlarınızı düzenli aralıklarla göndermeye özen gösterin. Listeniz büyüdükçe, e-posta gönderisinin gittiği gün ya da bir gün sonrasında, yoğunluğun (ve alışveriş oranının) arttığını fark edeceksiniz.
  6. E-posta pazarlama çalışmalarınızı sürekli analiz edin ve daha verimli sonuçlar almak için yeni şeyler deneyin. euro.message yaptığınız çalışmaların somut sonuçlarını gösteren analiz araçlarına sahiptir.

Müşterilerinizin ilgisini çekecek kaliteli e-posta içerikleri gönderdiğiniz zaman, onların kafasında marka bilincinin oluştuğunu görecek, abonelerinizle kurduğunuz güçlü ilişkiyi pekiştireceksiniz.

İlginizi Çekebilir:
iStock_000009907017_Large
Spam Filtrelerini Aşmanın 14 Yolu
SEO-dostu-URL-yaratmak-icin-12-ipucu
SEO Dostu URL Yaratmak İçin 12 İpucu
Önceki yazıyı okuyun:
Neden Spam E-posta Gönderimi Yapmamalısınız?

E-posta pazarlamada spam e-posta gönderimi konusundan bahsetmeden önce, izinli e-posta pazarlamasının tam olarak ne ifade ettiğini tanımlamakta fayda var. Öncelikle e-posta pazarlamanın...

Kapat