Dijital Pazarlama, E-Posta Pazarlama, Sosyal medya, Yeni Başlayanlar İçin

2017 Yılında Blogumuzda En Çok Okunan 10 Yazı

Acısıyla, tatlısıyla kocaman bir yılı geride bıraktık. Dijital pazarlama dünyasındaki baş döndürücü evrim 2017 yılında da hızla devam etti. euromessage olarak biz de 2017 yılı boyunca Türkiye’de dijital pazarlamanın ve onun alt bölümlerinin en iyi şekilde anlaşılabilmesi için elimizden geldiğince katkı vermeye çalıştık. 2017 yılı boyunca 150’den fazla içeriğin yayınlandığı blogumuzda en çok ilgi çeken yazıları sizinle paylaşmak istedik. 


1- [YENİ BAŞLAYANLAR İÇİN] SEO İle İlgili Ciddiye Almamanız Gereken 10 Şehir Efsanesi

Arama motoru optimizasyonu – SEO, dijital pazarlama çalışmaları içinde belki de en önemli konulardan biri. Çünkü Google ile ilgili yayınladığımız istatistiklerde de bahsettiğimiz gibi dijital deneyimlerin %90’ı arama sonucu başlıyor. SEO sayesinde ise dijital deneyim noktasında müşterilerinizle buluşabileceğiniz önemli alanlardan bir tanesi. SEO, diğer pek çok dijital pazarlama alanı gibi sürekli değişen ve evrim geçiren bir alan. Bu değişim devam ederken, başarılı olmak için geçmişten kalan ya da halen varmış gibi duran pek çok şehir efsanesi bulunuyor. Bu yazımızda inanılmaması gereken şehir efsanelerinden bahsetmiştik ki en çok okunan yazımız oldu.


2- Pazarlama Araştırması Nedir?

Etkili ve başarılı bir pazarlama çalışmasından bahsetmek istiyorsak, önce iyi bir araştırma yapmak gerektiğini unutmamalıyız. Genel olarak dijital pazarlama üzerine yazılar yayınladığımız blogumuzda da nadir de olsa, pazarlama üzerine yazılar da yayınlıyoruz ki başlangıç seviyesinde pazarlama araştırmasının nasıl yapılması gerektiği konusundaki yazımız en çok ilgi gören ikinci yazımız oldu.


3- Dünyanın En Ünlü 11 Dijital Pazarlamacısından İlham Verici Öğütler

Herkes başarılı insanların görüşlerini ve başarıya ulaşma yöntemlerinin neler olduğunu bilmeyi ve okumayı ister değil mi? Biz de dünyanın en başarılı dijital pazarlamacılarının, dijital pazarlama üzerine fikirlerini paylaştık ve 2017 yılı boyunca en çok ilgi gören yazılarımızdan biri olmayı başardı.


4- Web Push Notification Nedir?

Son dönemde artık neredeyse her web sitesinde görmeye alıştığımız, web push notification kavramının ne olduğunu, nasıl kullanılması gerektiğini ve kullanılırken nelere dikkat edilmesi gerektiğini kapsamlı biçimde anlattığımız yazımız 2017 yılında en çok ilgi çeken konulardan biri oldu. Sanıyoruz Türkiye’deki dijital pazarlamacılar trendleri sıkı biçimde takip ediyor 😉


5- E-posta Tasarımında Kesinlikle İşinize Yarayacak 8 Temel İpucu

E-posta pazarlamada en çok zorlanılan ve doğal olarak en çok hata yapılan konulardan biri de e-posta tasarımı. E-posta tasarımı yapılırken, e-posta pazarlamacıların üzerinde en çok durması gereken tasarım ipuçlarını derlediğimiz yazımız da yine ilgi çeken yazılarımızdan biri oldu.


6- KOBİ’ler İçin 8 Adımda 360 Derece Dijital Pazarlama Stratejisi Nasıl Oluşturulur?

Türkiye ekonomisini ayakta tutan en önemli parçalardan biri de KOBİ’ler. KOBİ’ler de artık yavaş yavaş dijital pazarlamayı fark ediyor ve dijital pazarlamanın nimetlerinden yararlanmayı kendilerine dert ediyor. Yolun başındaki KOBİ’ler için 360 derece dijital pazarlama stratejisinin adım adım nasıl oluşturulması gerektiğini paylaşarak, KOBİ’lere önemli bir fayda sağladığımızı düşünüyoruz.


7- Markaların Sosyal Medya Yönetiminde Dikkat Etmesi Gereken 5 Önemli Detay

Sosyal medya her geçen gün büyüyor ve gelişiyor. Markalar da artık yavaş yavaş sosyal medyayı sadece mecra, takipçi ya da etkileşim olarak görmeyip, daha efektif kullanmanın yollarını aramaya başladı. Biz de özellikle bu yıl, elimizden geldiğince sosyal medya pazarlaması üzerine daha derinlemesine yazılar yayınlayarak, bu arayışa katkı vermeye çalıştık.


8- Dijital Pazarlamada Başarıya Ulaşmak için 10 Adım

Şirket olarak Türkiye’nin ilk dijital pazarlama hizmeti veren şirketlerinden biri olmanın haklı gururunu yaşıyoruz ve doğal olarak dijital pazarlama konusunda fazlasıyla deneyimliyiz. Ancak Türkiye’deki markaların önemli bölümü maalesef halen dijital pazarlamada başarılı adımlar atabilmek için yeterli bilgi ve donanıma sahip değil. Dijital pazarlamada başarıya ulaşabilmek için takip edilmesi gereken adımları listelediğimiz yazımız da sanıyoruz, başlangıç seviyesinde olan ve deneyim açığını kapatmak isteyen okurlarımızın özel ilgisini çekmeyi başararak, katkı sağladı.


9- Tasarımda Kullanılan 10 Rengin Müşterilerinizin Hislerine ve Satışlarınıza Etkisi

Tasarım yapmayı, tasarım değerlendirebilmeyi maalesef pek bildiğimiz söylenemez. Özellikle renk tercihini, kontrast yaratmayı, renklerin hedef kitlede yarattığı algıların neler olduğunu bu yüzden anlatmayı ve okurlarımızı tasarım renklerini seçerken dikkat etmesi gerekenler hakkında fikir sahibi yapmayı istemiştik. 2017’nin en çok ilgi gösterilen 9. yazısı olması sebebiyle sanıyoruz amacımıza ulaştık 😉


10- Sosyal Medya Hakkında 63 İstatistik

İstatistikler hakkında bilgi sahibi olmayı herhalde sevmeyen yoktur. Sosyal medya hakkında herhalde Türkiye’de yayınlanmış en kapsamlı istatistik yazısına sahibiz. Amacımız sosyal medya istatistikleri hakkında sizi bilgi sahibi yaparak, sosyal medya pazarlama stratejilerinizi doğru kurgulamanıza yardımcı olmaktı.

İlginizi Çekebilir:
[28 Mayıs – 3 Haziran] Haftanın Öne Çıkan Sosyal Medya Haberleri
İzinli E-posta Pazarlamanın Faydaları
Önceki yazıyı okuyun:
Ocak Ayında Dijital Pazarlama Kampanyalarınızda Değerlendirebileceğiniz 6 Konsept ve 35 Önemli Gün Önerisi

Yaklaşık 1,5 yıldır devam ettiğimiz aylara özel konsept serimiz tüm hızıyla devam ediyor. Yeni yılın ilk ayı olan ocak ayının...

Kapat