Dijital Pazarlama, E-Posta Pazarlama, Sosyal medya, Yeni Başlayanlar İçin

Blogumuzda 2016 Yılında En Çok Okunan 10 İçerik

2o16’da dijital dünyada sayısız yenilik ve gelişme olurken euromessage da önemli teknolojik yeniliklerle 2016 yılını geride bırakıyor. Her geçen gün daha da büyüyen ve gelişen blogumuzla ilgili müşterilerimizden ve sektörden sürekli olumlu geri dönüşler alıyoruz. Özellikle sektöre adım atanlar ya da yeni bilgiler edinmek isteyenler için yarattığımız yeni başlayanlar bölümü en çok olumlu geri dönüş aldığımız bölümümüz oldu. 2016 yılında en çok okunan içerikleri sizler için toparladık ve bir kez daha sizlerle buluşturmak istedik. 2017 yılında da sektöre ilham ve bilgi kaynağı olabilmek umuduyla.

1- 2017’de Karşımıza Çıkacak 10 Dijital Trend

Dijital dünya o kadar baş döndürücü hızla ilerliyor ki, yetişebilmek imkansız. Öyle sanıyoruz ki herkes geleceğe kendisini hazırlama isteğinde olduğundan karşımıza çıkacak trendleri de takip etmek, trendlerden haberdar olmak ve geleceğini şekillendirmek için fikir sahibi olmak istiyor. Bu yüzden en çok okunan içeriğimiz 2017 trendleri oldu.

2- E-posta Adresi Toplamanın 21 Yolu

Hepimizin bildiği gibi e-posta pazarlama tartışmasız en etkili dijital pazarlama yöntemi. E-posta pazarlamanın başarıya ulaşması için anahtar işlerden biri de listenin büyüklüğü. Liste büyütmek ise o kadar kolay bir iş değil. E-posta pazarlamayla ilgilenenlerin en önemli hedeflerinden biri olan izinli e-posta adresi toplamak için ipuçları en çok okunan ikinci içeriğimiz oldu.

3- Spam Kutusuna Düşmenizi Engelleyecek 6 Tavsiye

E-posta pazarlamacıların en korkulu rüyası gönderdikleri mesajın spam kutusuna düşmesi olabilir. Bu korkuyu hafifletmek ve bertaraf etmek için dikkat edilmesi gereken temel kuralları paylaşmıştık. Spam kutusuyla karşılaşmamak için asla yanlış yollara sapmamanızı tavsiye ediyoruz.

4- E-bülten İçeriği İçin İlham Alabileceğiniz 8 Ücretsiz Kaynak

Başarılı bir e-posta pazarlama kampanyası yaratmak istiyorsak, kaliteli ve ilgili içerik olmazsa olmaz. E-bülten gönderirken pek çok marka, içerik bulmakta/üretmekte güçlük çekiyor. Bu güçlüğü ortadan kaldırmak ve kolaylaştırmak için ilham verecek ücretsiz kaynak önerilerinde bulunmuştuk.

5- [Yeni Başlayanlar İçin] Dijital Pazarlamada Başarıya Ulaşmak İçin 10 Adım

Küçük ya da büyük şirket fark etmez, dijital pazarlama her şirket için büyük fırsatlar sunuyor. Bu fırsatlara sahip olmak kolay değil ve ciddi bir süreç, emek ve efor gerektiriyor. Sürece yeni başlayanların ilk adımlarının neler olması ve nasıl yol almaları gerektiği üzerine başlangıç seviyesinde bilgiler paylaşmıştık. Bu adımların ilk adımlar olduğunu ve bu adımlarda başarıya ulaşmak için çok çalışmanız gerektiğini unutmayın!

6- Dünyanın En İyi 11 Dijital Pazarlamacısından İlham Verici Öğütler

Başarılı insanlardan fikir almak, onların gittiği yoldan gitmek, gittikleri yolda yaptıkları hatalardan kendimize ders çıkarmak her zaman daha verimli çalışmamıza yardımcı olur. Kendi alanımız olan dijital pazarlamada başarılı isimlerin öğütlerini sizlerle paylaşarak, onların fikirlerinden ilham almanıza yardımcı olmak istemiştik.

7- Sosyal Medya Yönetiminde Ders Çıkarılması Gereken 8 Hata

Her dakika içinde milyarlarca kez “like”lıyoruz! Yani sosyal medya artık hayatımızın vazgeçilmezi. Sadece son kullanıcılar için değil aynı zamanda markalar için de vazgeçilmez düzeyde öneme sahip. Markaların sosyal medya yönetimine özel olarak eğilmesi ve bu alanda hata yapmamak için özen göstermesi gereken hataları derlemiştik.

Öneri: Sosyal medya yönetimi konusunda grubumuzun sosyal medya izleme ve analiz hizmeti olan Semanticum‘dan destek alabilirsiniz 😉

8- Geofencing Nedir?

euromessage’ın 2016 yılında ortaya koyduğu en önemli yeni teknolojilerden biri olan Geofencing, takipçilerimizin de ilgisini en çok çeken konulardan biri oldu. Mobil cihazlar yardımıyla coğrafi hedefleme odaklı Geofencing hizmetimizle ilgili detaylı bilgi almak için bizimle iletişime geçebilirsiniz 😉

9- Yeni Yıl E-posta Pazarlama Kampanyalarınızda İşinize Yarayacak 15 İpucu

Yeni yıl alışverişi doğal olarak tüm perakendecilerin en çok beklediği dönemlerden biri. Yeni yıl kampanyalarında hata yapmayı hiçbir marka istemeyeceği gibi, yeni yıl kampanyalarından en fazla verimi almak için ellerinden gelenin en iyisini yapmak için ipuçları arıyorlar. Yeni yıl kampanyalarında işe yarayacak 15 ipucu derlemesi, 2016’da en çok okunan yazılarımızdan biriydi.

10- Web Sitenizde Daha Fazla Zaman Geçirtmenin İpuçları

Dijital pazarlamacıların en önemli başarı kıstaslarından biri de, kullanıcıların web sitesinde daha fazla zaman geçirmelerini sağlamaktır. Kullanıcılar, hedef sitede ne kadar fazla zaman geçirir, ne kadar fazla sayfa dolaşırsa markanın mesajları ve hakkındaki fikirler o kadar derinlemesine iletilmiş olur. Web sitesinde zaman geçirtecek fikirler de yine ön plana çıkan içeriklerimizden biri oldu.

İlginizi Çekebilir:
Long Tail Keyword Kullanımının 4 Avantajı
HTML E-posta Kodlarken Yapılan 6 Hata
Önceki yazıyı okuyun:
Ocak Ayında E-posta Pazarlama Kampanyalarınızda Değerlendirebileceğiniz 40 Önemli Gün

Eylül ayında başlattığımız ve gerek müşterilerimizden, gerekse tüm sektörden büyük ilgi gören ayın önemli kampanya yapılabilecek günleri serimiz devam ediyor....

Kapat