E-Posta Pazarlama, Yeni Başlayanlar İçin

E-posta Adresi Toplamanın 21 Yolu

E-posta pazarlama ile ilgilenenlerin üzerinde en çok durduğu konulardan biri de daha fazla insana ulaşabilmek. Daha fazla ulaşabilmenin yolu da daha büyük bir izinli e-posta listesine sahip olabilmekten geçiyor. Hedef kitlenizin ve yeni insanların e-bülten listenize kayıt olmalarını sağlamanın çeşitli yolları vardır. Sizin için hazırladığımız ipuçları sayesinde e-posta listenizi genişletebileceğiniz tüm farklı yolları görebileceksiniz.

 1. İş için ilişki kurduğunuz insanların e-bültenlerinize abone olabilmesi için kartvizitinizin arkasına böyle bir teklif ekleyin.
 2. Fuar ya da özel davetlerde bulunan standlarınızda bir not panosu veya imza defteri bulundurarak, standınızı ziyaret eden kişilerden onlara e-posta gönderebilmek için izinlerini isteyin.
 3. Gönderdiğiniz tüm iş ya da kişisel e-postalarınızın imza bölümlerine bir bülten abonelik bağlantısı ekleyin.
 4. Rehberinizdeki kişilerden onay alarak e-posta gönderme teklifini gönderin, listenize dahil olmalarını isteyin.
 5. Yerel ticaret odanıza kaydolan, üye listesine (onay alma seçeneği varsa) bir e-posta atarak, e-bülteninize abone olmalarını isteyin.
 6. Kendiniz etkinlik düzenleyerek, etkinliğe katılanlardan şirketinizin e-bültenlerine abone olmalarını isteyebilirsiniz.
 7. Çalışanlarınızı teşvik edin – izinli e-posta adresleri toplamaları karşılığında onlara ödül verebilirsiniz.
 8. Web sitenize gelenlere bilgilendirici içerikler sunun. Bilgilendirici içerikleri okunabilmesi için önce onay alarak e-posta gönderdiğiniz kişiler listesine dahil olmalarını sağlayın.
 9. Müşterilerinizden sizi başkalarına önermelerini isteyin ve buna karşılık onlara indirimler verin.
 10. Siteniz için iyi SEO yapın ve anahtar kelimeleri en uygun şekilde girdiğinizden emin olun. İnsanlar sizin sunduğunuz ürün veya hizmetleri ararken, arama sayfasının en üstlerinde çıkmalısınız.
 11. Hedef kitlenize minik eşantiyonlar gönderin ve onlardan, e-posta adreslerini isteyin.
 12. E-posta içermeyen bir posta listesine mi sahipsiniz? Doğrudan posta göndererek, sadece e-posta listenize kaydolmaları durumunda kullanabilecekleri teklifler gönderin.
 13. Sitenizin her sayfasına, takipçilerinize e-posta göndermek için onay formları ekleyin.
 14. Bir kişi sitenizden ayrılmak istediğinde, bir küçük pencere açılmasını sağlayın ve bu küçük pencerede nazik bir dil kullanarak onlardan e-posta adreslerini isteyin.
 15. Bir alıcı, içeriği, ilgileneceğini düşündüğü bir kişiye yönlendirmek isterse kolayca kullanabileceği “bağlantıyı arkadaşına gönder” seçeneğini e-postalarınıza ekleyin.
 16. “Sadece e-posta” yoluyla faydalanabilecekleri indirimler önerin ve bu önerileri, e-posta dışında başka bir yerde sunmayın.
 17. Potansiyel müşteri adayınızla telefonda görüşüyorsanız, onlardan e-bültenlerinize abone olmalarını istemeden telefonu kapatmayın.
 18. E-postalarınızın yönlendirildiği kişilerin görebilmesi için e-postalarınıza e-posta gönderme onay formunu ekleyin.
 19. Kendi Facebook sayfanızda yer alanlara bir organizasyon yapın ve insanları davet edin. Zaman zaman sayfanızdan, bülteninize kaydolmaları için bir bağlantı yayınlayın.
 20. Facebook Fan sayfanıza  e-posta göndermek için onay formu yerleştirin.
 21. Her seferinde, e-posta kampanyanızın bağlantısını Twitter ve kullandığınız diğer tüm sosyal ağlarda yayınlayın.
İlginizi Çekebilir:
[İNFOGRAFİK] 2019 Black Friday İstatistikleri
E-postayı Bitireceği İddia Edilen, Ancak Bitiremeyen 5 Teknoloji
Önceki yazıyı okuyun:
Yılbaşı E-posta Pazarlama Kampanyalarınız İçin 10 İpucu

Yılbaşı dönemi şüphesiz ki, dünyada sayısız perakendeci için yılın en iyi zamanlarından biridir.  Bazı durumlarda bayram sezonları, firmalar için yılın...

Kapat