E-Posta Pazarlama

E-posta Pazarlama İçin İlham Alabileceğiniz 5 İçerik Fikri

İçerik, pazarlama ve iletişimin her alanında olduğu gibi e-posta pazarlamada da kilit faktörlerden biri. E-posta pazarlama çok etkili bir pazarlama taktiği olsa da, içerik konusunda yeterince iyi değilseniz büyük bir ihtimalle verimli sonuçlar almakta güçlük çekeceksiniz. E-ticaret, turizm, perakende gibi alanlardan çalışan markaların kendi yaptıkları iş ve doğalarından ötürü e-posta içeriği bulmakta zorlanmadığı bir gerçek. Ancak bazı markaların e-posta pazarlama için içerik bulmakta zorlandığını biliyoruz. Eğer siz de e-posta pazarlama kampanyanızın içeriğinin ne olması gerektiği hakkında kara kara düşünüyor ve içerik bulma konusunda kendinizi sıkışmış hissediyorsanız, size klasikleşen özel tekliflerin ve tanıtımların ötesine geçebileceğiniz ve aynı zamanda abonelerinizle olan iletişiminizi arttırabileceğiniz 5 içerik fikri sunuyoruz.


1- Örnek Olaylar Anlatın

Sizin ürün ve servisinizden başarılı bir şekilde faydalanan ve bundan memnun olan bir müşterinizin hikayesini e-posta yoluyla paylaşabilirsiniz. Bu sayede ürünlerinizin nasıl değerlendirilebildiğini gören pek çok müşterinize ilham kaynağı olabilirsiniz. Buna ek olarak abonelerinizden onlara sunduğunuz ürün, servis, ürettiğiniz içerik ya da e-postalarınızla alakalı geri dönüş isteyebilirsiniz. Böylelikle, eksik olduğunuz, değiştirmeniz ya da geliştirmeniz gereken noktaları da kolayca görebilirsiniz.


Öneri: Aşağıdaki yazılarımız da ilginizi çekebilir 😉


2- İçerik Pazarlaması Çalışmalarınızı Değerlendirin

En son gerçekleştirdiğiniz webinar ya da oluşturduğunuz elektronik broşür içeriklerini, infografik ve blog postlarınızda kullanarak, bu içerikleri okuyucularınız için daha sade ve kolay anlaşılabilir bir hale dönüştürerek, e-postalarınıza konu yapabilirsiniz. Bunlara ek olarak insanların gözden kaçırmış olabilme ihtimallerine karşı, geçtiğimiz dönemde en fazla rağbet gören blog postlarınıza, genel bakışınızı içeren bir derleme de oluşturabilirsiniz.


3- Liste Yapın

Genellikle rakamlı listeler okuyucuların dikkatini çeker ki bunu blogumuzda biz de net olarak gözlemliyoruz. Bu nedenle, aboneleriniz için yararlı olabileceğini düşündüğünüz ipuçları veya ürün önerilerinizden oluşan bir liste hazırlayıp, e-posta ile gönderebilirsiniz. Bunun yanında sadece ürünlerinizle ilgili değil, internet üzerinde sizinle alakalı olan favori içeriklerinizden oluşan bir derleme hazırlayabilirsiniz.


4- Kurum İçi Kaynaklardan Yararlanın

Abonelerinize ofisinizin perde arkasında işlerin nasıl yürüdüğüne bakmasına imkan verin. Örneğin son gerçekleştirdiğiniz bir ofis etkinliğinizin, çalışanlarınızın katıldığı bir gönüllü projenin ya da bu yıl için çizdiğiniz rotanın özetiyle yapabilirsiniz. Bunun yanında kurumunuzdaki bir çalışanla ya da yöneticiyle röportaj gerçekleştirin. Bunu bir videoyla ya da blog üzerinden soru-cevap şeklinde de yapabilirsiniz. Tüm bunları e-posta pazarlama çalışmalarınızda değerlendirebilirsiniz.


5- Abonelerinizle Etkileşim Kurun

E-posta abonelerinizi ev sahipliğini yaptığınız fiziksel ya da online bir etkinliğe çağırabilirsiniz. Bu sayede abonelerinizle etkileşiminizi arttırabilirsiniz. Bunu kendi iş yerinizde ya da internet aracılığıyla gerçekleştirebilirsiniz. Öte yandan herhangi bir promosyonla ilişkili olmadan, yalnızca markanızı destekledikleri, sizi takip ettikleri, beraber müşteri yolculuğu yaşadığınız için müşterilerinize samimi bir teşekkür iletebilirsiniz.


Bilgi: E-posta pazarlama ve pazarlama otomasyonu konularında bilgi almak ve demo çalışması yapabilmek için bizimle hemen iletişime geçebilirsiniz. 

İlginizi Çekebilir:
E-Posta Listesi Oluşturmanın Yolları
[YENİ BAŞLAYANLAR İÇİN] E-posta Listenizi Dönüşüm Sağlayacak Şekilde Beslemenin 4 Yolu
Önceki yazıyı okuyun:
[YENİ BAŞLAYANLAR İÇİN] Pazarlama Otomasyonuyla Gönderebileceğiniz 4 E-posta Önerisi

Pazarlama otomasyonları, müşterilerinize mesajınızı iletmenin en kolay, en etkili ve karlı yollarından biridir. Bunun sebebi ise, otomatikleştirilmiş e-postalar yoluyla pazarlama sürecinizi önceden...

Kapat