E-Posta Pazarlama, Yeni Başlayanlar İçin

E-postalarınızın Açılma Oranını Arttıracak 5 İpucu

E-posta pazarlaması yapan pek çok şirketin en önemli dertlerinden biri de, gönderilen e-postaların daha çok insan tarafından açılmasını sağlamak. Açılma oranının artması hem satış ya da lead toplamak için daha büyük bir getiri sağlıyor hem de markanın, yapılan pazarlama çalışmasının ilgi çekip çekmediğini anlamaya yardımcı oluyor. Nihayet önemli yardım parametlerinden biri de listedeki kullanıcıların, marka bağlılığının ve ilgisinin devam edip etmediğinin anlaşılması. Peki e-postalarınızın açılmasını arttıracak yöntemler neler olabilir?

1- Örnek Alın

E-posta pazarlaması yapan ülkemizde ve dünyada pek çok şirket var. Bu sayede önemli başarılar elde eden şirketlerinin başarılarını inceleyin ve örnek alın. Yaptıklarını aynen yapmanıza gerek yok. Ancak, gösterdikleri performans, uyguladıkları sistemler size ilham almak için önemli bir katkı sağlayacaktır.

2- Kişiselleştirmeyi İhmal Etmeyin

E-posta listenizi yaparken, tüketicilerinizin kişisel bilgilerini almayı ihmal etmeyin. Genel olarak tüketiciler, sizin e-posta listenize kayıt olurken, kişisel bilgilerini doğru yazarlar. Bu sayede en azından yolladığınız e-postalarda kişinin adına, cinsiyetine göre hitap ederek e-posta göndermeniz yerinde olacaktır. Çünkü insanlar kendilerine özel yapılan pazarlama çalışmalarını severler. Ayrıca yaş, cinsiyet, dönem, daha önce alınan ürünler, sosyal medya entegrasyonu gibi alanlarda tüketici segmentasyonu yaparak da daha çok kişiye özel e-postalar, e-posta içerikleri sunarak açılma oranlarını yükseltebilirsiniz.

Öneri: euromessage dijital pazarlama platformu müşterilerinizi kolayca segmente etmenize yardımcı olacak araçlar sunuyor. Araçlarımız hakkında daha detaylı bilgi edinmek ve servislerimiz hemen yararlanabilmek için tıklayın.

3- Gönderim Sıklığınızı Test Edin

Dijital pazarlamanın en önemli avantajlarından biri kuşkusuz, şeffaf olması ve sürekli rakamları inceleyerek test etmeye olanak sağlaması. E-postalarınızın açılma oranlarının gönderim sıklığıyla alakası olduğunu unutmayın. Gönderim sıklığınızı düzenli olarak test edin ve hangi sıklıkta başarı sağladığınızı ölçerek, daha iyi açılma optimizasyonu yakalayın.

4- Mobile Uyumlu E-posta Gönderin

Daha önce defalarca yazdığımız gibi artık çağımızın en önemli parçalarından biri mobil cihazlar. Bilinen bütün istatistikler, e-postaların en az %50’sinin  E-postalar, mobil cihazlarda en az masaüstü bilgisayarlar kadar sık açılıyor. Bu yüzden mobil uyumlu e-posta gönderimi artık hayati önemde. E-postanızın daha yüksek açılma oranı yakalamasını istiyorsanız mobil uyumluluğu ihmal etmeyin!

Öneri: Aşağıdaki yazılarımız da ilginizi çekebilir 😉

5- Başlık ve İçerik Arasında Uyumu İhmal Etmeyin

Başlığınız ile paylaştığınız içeriğin birbiriyle ilgili olması gerekiyor. E-posta bülteniniz açılsın diye çok iddialı bir başlık atıp, yazının içinde bu konudan hiç bahsetmezseniz, kullanıcı tatminsizliği yaşarsınız. Ayrıca kullanıcılar bu e-postaları gönderen kişinin bir sonraki postalarına da bakmak istemeyebilirler ve bu yüzden kullanıcıları uzun vadede kaybedebilirsiniz.

İlginizi Çekebilir:
Hoş geldiniz E-postası için 5 İçerik Fikri
Eylül Ayında Dijital Pazarlama Kampanyalarınızda Değerlendirebileceğiniz 8 Konsept ve 40 Önemli Gün Önerisi
Önceki yazıyı okuyun:
Google Adwords’te Negatif Anahtar Kelime Nasıl Kullanılır?

Google Adwords'te başarılı kampanyalar yapmanın en önemli yolu doğru anahtar kelime seçmektir. Doğru anahtar kelime seçimi sadece sizinle alakalı sözcükleri...

Kapat