Dijital Pazarlama, E-Posta Pazarlama

Eylül Ayında Dijital Pazarlama Kampanyalarınızda Değerlendirebileceğiniz 8 Konsept ve 40 Önemli Gün Önerisi

Uzun süredir ayın önemli günleri üzerine yazılarımızı paylaşıyorduk ve ne mutlu ki tahminlerimizin çok üzerinde olumlu tepki alıyorduk. Özel günler üzerine hazırladığımız yazılarımızda yönelim değiştirerek, ay içinde kullanabileceğiniz konseptleri öne çıkartmaya başlıyoruz. Bundan böyle özel günleri listelesek de daha çok ayın içerisinde kampanyalarınızda kullanabileceğiniz konsept önerilerinde bulunacağız.


1- Eylül Ayında Öne Çıkan 10 Önemli Gün

Kampanyanıza konsept bulamadığınız ya da var olan konseptlerinizi uyarlamakta zorlandığınız zamanlarda en çok imdadınıza yetişecek yöntemlerden biri de ayın önemli günleridir. Eylül ayında kampanyalarınızda yararlanabileceğiniz dikkat çeken önemli günleri aşağıda listeledik.

Kurban Bayramı 1-4 Eylül
İzmir’in Kurtuluşu 9 Eylül
Şehitler ve Gaziler Günü 19 Eylül
Dünya Barış Günü 21 Eylül
Dünya Alzheimer Günü 21 Eylül
Yangından Korunma ve İtfaiyecilik Günü 25 Eylül
Dil Bayramı 26 Eylül
Dünya Turizm Günü 27 Eylül
Aşure Günü 30 Eylül
Dünya Kalp Günü 29 Eylül

 


2- Okula Dönüş

Milyonlarca öğrencinin, velinin ve öğretmenin hayatını doğrudan etkileyen okul hayatı, yaklaşık 3 aylık aranın ardından eylül ayında tekrar hayatımıza giriyor. Kırtasiyeden, kıyafete; teknoloji marketten, eğitim alternatiflerine kadar pek çok sektöre büyük hareket getiren okula dönüş kampanyalarında dikkat etmeniz gerekenlerle ilgili rehberimizi buradan okuyabilirsiniz 😉


3- Sonbahar Konsepti

Yazın tamamlandığı, yerini sonbahara bıraktığı eylül ayında kampanyalarınızın tasarımında sonbahar renklerini daha çok öne çıkarabilirsiniz. Bunun yanında kış hazırlıkları, konserveler, evin tadilat/boya hazırlıkları, bağ bozumu, pastırma yazı gibi pek çok fikri kampanyalarınıza uyarlayabilirsiniz.


4- Kurban Bayramı Sonrası

Eylül ayının ilk günleri Kurban Bayramı’na denk geliyor. Kurban Bayramı ile ilgili kutlama vb mesajlarınızı zaten ağustos ayında yapmış olmanız gerekiyordu. Kurban Bayramı, kendi doğasından ötürü derin dondurucu, et pişirilmesi, etin saklanması, sağlıklı et tüketimi gibi pek çok alanı doğrudan etkiliyor. Kurban Bayramı kampanyalarınızda dikkat etmeniz gerekenlerle ilgili rehberimizi buradan okuyabilirsiniz 😉


5- Yeni Kıyafet Sezonu

Yaz aylarının tamamlandığı ve sonbahara geçildiği eylül ayının akşamları özellikle serinlemeye başlar. Öte yandan pek çok bölgede yağmur da artacağından, kıyafetlerimizde yavaş yavaş değişiklik yapmak gerekir. Sonbahar-Kış koleksiyonlarını yavaş yavaş tanıtmaya başlayabileceğiniz eylül ayında, yaz aylarından kalan stokları eritebileceğiniz indirim kampanyaları da düzenleyebilirsiniz 😉


6- Alternatif Turizm Fırsatları

Antalya başta olmak üzere Güney bölgelerimiz eylül ayında da turizm için uygun ve yaz kampanyalarınıza devam etmeniz mümkün. Üstelik daha sakin tatil arayanlar için okulların açılması sebebiyle eylül ayı daha keyifli tatil ayı da olabilir. Deniz odaklı tatile alternatif Göreme, Orta Avrupa, GAP, Batı Avrupa gibi tatil ve tur önerileri de eylül ayının ikinci yarısında havaların bir nebze serinlemesiyle öne çıkartılabilir.


7- Spor Müsabakaları

Her zaman söylediğimiz gibi spor müsabakaları iletişim için en çok yararlanılan alanlardan biridir. Eylül ayı özellikle futbol sezonun başladığı ve hareketlendiği ay olarak öne çıkıyor. Bunun yanında ülkemizde düzenlenen Erkekler Avrupa Basketbol Şampiyonası da yine eylül ayında değerlendirebileceğiniz etkinlikler arasında. Eylül ayında dikkat çeken spor müsabakaları ise şu şekilde:

Avrupa Basketbol Şampiyonası 17 Eylül’e kadar
Ukrayna – Türkiye Dünya Kupası Grup Eleme 2 Eylül
Türkiye – Hırvatistan Dünya Kupası Grup Eleme 5 Eylül
Porto – Beşiktaş Şampiyonlar Ligi 13 Eylül
Marsilya – Konyaspor Avrupa Ligi 14 Eylül
Başakşehir – Ludogorets Avrupa Ligi 14 Eylül
Fenerbahçe – Beşiktaş Türkiye Süper Lig 24 Eylül
Beşiktaş – Leipzig Şampiyonlar Ligi 26 Eylül
Konyaspor – Guimares Avrupa Ligi 28 Eylül
Braga – Başakşehir Avrupa Ligi 28 Eylül

 


8- Eylül Ayında Dünya Üzerinde Kutlanan İlginç Günler

Aralık ayında başladığımız ilginç günler serimize eylül ayında da devam ediyoruz. Bazı günler, dünyanın her yerinde; bazıları ise bölgesel olarak önemli kabul ediliyor. Umarız hem eğlendirir, hem de e-posta pazarlama kampanyalarınızda fikir verebiliriz.

Mektup Yazma Günü 1 Eylül
Dünya Sakal Günü 2 Eylül
Dünya Vahşi Yaşam Günü 4 Eylül
Uluslararası Yardım Yapma Günü 5 Eylül
Dünya Fizik Tedavi Günü 7 Eylül
Yaşlı Büyüklerimizi Ziyaret Günü 10 Eylül
Video/Konsol Oyun Oynama Günü 12 Eylül
Yazılım Geliştiricileri Günü 13 Eylül
Greenpeace Günü 15 Eylül
Jimnastik Günü 16 Eylül
Uluslarası Kitap Satın Alma Günü 16 Eylül
Cheeseburger Yeme Günü 18 Eylül
Beyaz Çikolata Günü 22 Eylül
İş Kadınları Günü 22 Eylül
Uluslararası Tavşan Günü 22 Eylül
Aile Günü 25 Eylül
Psikoterapi Günü 25 Eylül
Dünya Eczacılar Günü 25 Eylül
Dünya Rüya Günü 25 Eylül
Dünya Çevirmenler Günü 30 Eylül
İlginizi Çekebilir:
[YENİ BAŞLAYANLAR İÇİN] Dijital Dünyada Marka Bilinirliğini Arttırmanın 7 Kolay Yolu
[YENİ BAŞLAYANLAR İÇİN] Dijital Pazarlamanın Markalara Sağladığı 5 Fayda
Önceki yazıyı okuyun:
En Çok Kullanılan 8 Pazarlama Otomasyon Programında Dikkat Etmeniz Gereken 30 İpucu

Dijital pazarlamanın olmazsa olmazı haline gelen pazarlama otomasyonu, kısaca pazarlama departmanlarınca gerçekleştirilen faaliyetlerin düzenli, otomatik ve ölçülebilir olmasını sağlayan araçlardır. Pazarlama...

Kapat