Dijital Pazarlama, E-Posta Pazarlama, Sosyal medya

[İNFOGRAFİK] Annelerimizi Daha Çok Seviyoruz!

Sizin de çok iyi bildiğiniz Türkiye’de dijital davranışın akışını en iyi gözlemleyebilecek ve akış verilerine en çok sahip olan şirketlerden biriyiz. Bu veriler ışığında Anneler Günü ile Babalar Günü arasındaki dijital davranışları analiz eden bir infografik hazırladık. İnfografikte gördüğünüz bütün istatistikler tamamen Related Digital’in grup şirketlerinin sahip olduğu binlerce data üzerinden analiz edildi.

İnfografikte de detaylıca görebileceğiniz üzere Türkiye’de gerek tüketiciler, gerekse markalar Anneler Günü’nü Babalar Günü’ne göre daha fazla önemsiyor ve daha çok öne çıkartıyor. Aslında tahmin edilmesi zor bir durum değildi annelere duyulan hassasiyet ancak bizi şaşırtan en önemli şeylerden biri hem anneler, hem de babalar için en çok kullanılan sözcüğün “kahraman(ım)” olmasıydı. Gelin hep beraber çıkardığımız analizi gözden geçirelim.

Related-AnnelervsBabalar-Infografik (3)

 

İlginizi Çekebilir:
Web Sayfalarının Kişiselleştirilmesinde 4 Aşama
Instagram Reklamlarınızdan Yüksek Geri Dönüş Alabilmek İçin 10 İpucu
Önceki yazıyı okuyun:
Influencer Marketing Kampanyalarının Başarısız Olmasının 10 Nedeni

Sosyal medya pazarlamasının son dönemde parlayan yıldızının influencer marketing olduğundan daha önce bahsetmiştik. Influencer marketing çok etkili bir pazarlama yöntemi...

Kapat