E-Posta Pazarlama, Yeni Başlayanlar İçin

[İNFOGRAFİK] E-postalarınızın İçeriğinde Dikkat Etmeniz Gereken 10 İpucu

E-posta gelen kutularında ve internet üzerinde rekabetin hatırı sayılır boyutlara ulaştığı düşünülürse, alıcıların dikkatini çekmek için sınırlı sayıda fırsata sahip olduğunuz bir gerçek. Dijital pazarlamacıların en çok araştırdığı konulardan biri de gönderdikleri kampanya e-postalarının uzunluğu ya da e-posta içeriklerinin ne kadar yoğun olduğu konusudur. E-posta mesajınızın başarılı olmasında, müşteriyi harekete geçmeye teşvik eden bir içerik ve e-postanın uzunluğu önemli rol oynar.

Öneri: Aşağıdaki yazılarımız da ilginizi çekebilir 😉

Alıcılara kampanya içeriğinde çok fazla bilgi vermek, geri tepebilir. Metin çok uzun olduğu zaman alıcılar mesajın içinde kaybolabilir ve e-postanın ana amacını anlayamamış olabilir. Ayrıca alıcıları harekete geçirecek satın alma/kayıt linki derine gömülü olduğu zaman potansiyel müşterilerin linki görme/bulma olasılığı zayıflar. E-postanın basit tutulması, amacının açık bir şekilde vurgulanması, çok sayıda harekete geçirmeyi teşvik eden link içermesi ve en önemlisi de herkes için anlam taşıyacak şekilde gruplandırma yapılarak gönderilmesi, satış ve gelirleri artırmasına yardımcı olur. İşte bu konuda size yardımcı olabilecek birkaç püf noktası.

e-posta-pazarlama-infografik

Sonuçları ölçün ve karşılaştırın. Sadece açılma ve tıklama oranlarına değil, hangi linklerin daha çok tıklandığı gibi daha detaylı verilere de odaklanın. İncelediğiniz verileri, bir sonraki kampanyanız için temel alın. Alıcılarınızın çoğu sizin öne çıkarmak istediğinizin dışındaki bir ürün ya da servisle ilgilenmişse, bu harekete geçirme linkinizin çok açık olmadığını ve daha fazla tıklanan ikinci ürün ya da servisin, ayrı bir e-postayla vurgulanabileceğini gösterir.

İlginizi Çekebilir:
Şubat Ayında E-posta Pazarlama Kampanyalarınızda Değerlendirebileceğiniz 30 Önemli Gün
Temmuz ve Ağustos Aylarında Dijital Pazarlama Çalışmalarınızda Değerlendirebileceğiniz 50 Önemli Gün Önerisi
Önceki yazıyı okuyun:
[YENİ BAŞLAYANLAR İÇİN] Kişisel Repütasyonunuzu Geliştirebilmeniz İçin 15 LinkedIn Tavsiyesi

LinkedIn 2003’te kurulmuş ve en popüler sosyal ağlar içerisinde yer alan bir sosyal platformdur.Merkez olarak insanların kariyerini alan LinkedIn'de, iş...

Kapat