E-Posta Pazarlama

Sevgililer Günü Kampanyası İçin 8 İlham Verici Örnek E-posta Önerisi

Sevgililer Günü e-posta kampanyaları üzerine detaylı bir rehberi daha önce sizinle paylaşmıştık. Sevgililer Günü hızla yaklaşıyor ve halen pek çok marka, kampanyalarında Sevgililer Günü üzerine hazırlık yapmamış durumda. Halen hazırlık yapmayan ya da içeriklerinde ilham almak isteyen markalar için müşterilerimizin bu yıl gönderdiği bazı Sevgililer Günü e-postalarını sizinle paylaşıyoruz.

1- Beymen – Kadın ve Erkek İçin Ayrı 5 Hediye Önerisi

beymen-kadinlar-sevgililer-günü

Türkiye’nin önemli giyim markalarından biri olan Beymen, “Viva Love! TOP 5: Sevgililer Günü Hediye Önerileri” başlığıyla kampanya yaptı. Kampanyasını erkek ve kadın ürünleri olarak ayrı ayrı cinsiyet odaklı segmentasyonla gönderen Beymen, her iki kampanyada hediye alınabilecek 5 farklı ürünü, ürünle ilgili özel açıklamalarıyla e-postaya ekledi.


Öneri: Aşağıdaki yazılarımız da ilginizi çekebilir 😉


2- Markafoni – Hediye Rehberi

markafoni-sevgililer-günü

“Sevgililer Günü Hediye Rehberin Markafoni’de” başlığıyla kampanya e-postası gönderen Markafoni, gayet sade ve net bir kampanya tasarlamış. Erkeklere ve kadınlara yönelik satın alma rehberlerini alt alta sunarak doğrudan tüketiciye ulaşmayı amaçlıyor.


3- GittiGidiyor – Burçlara Göre Hediye Önerileri

gittigidiyor-sevgililer-günü

Uzun süredir aktif olarak kullandığı blogunda hediye alternatifleri sunan GittiGidiyor, burçlara göre hediye önerileri rehberi sundu ve bu rehberi e-posta yoluyla paylaştı. “Burcunuza özel Sevgililer Günü hediyeniz GittiGidiyor Blog’da!” başlığı ile sunulan kampanya, katma değerli içerik üzerinden satışı hedefliyor.


4- Zorlu Center – Kenan Doğulu Konseri

zorlu-center-sevgililer-günü-kenan-doğulu

Zorlu Center, Sevgililer Günü’ne özel Türkiye’nin en sevilen şarkıcılarından biri olan Kenan Doğulu konserine ev sahipliği yapıyor. Yaptığı etkinliğin iletişimini e-posta ile de yapan Zorlu Center’ın, e-posta konu başlığı ise “Sevgililer Günü’nde Kenan Doğulu ile Aşka Şarkılar”.


5- Miltur – Sevgililer Günü’ne Özel Vizesiz Tur

MİLTUR

Sevgilinize yurtdışı tatil sürprizi yapmak istiyorsanız ya vizesi olduğuna emin olmalısınız ya da tatil için vize almanız gerekiyor ki bu da sürprizin tadını kaçıracaktır. Seyahat acentası Miltur bu detayı düşünerek, vizesiz turlarından birini Sevgililer Günü konseptine uyarlamış. E-posta yoluyla da iletişimi yapılan kampanyanın konu başlığı “Sevgililer Günü Özel Vizesiz Budva Turu”.


6- Godiva – Sevgililer Günü’ne Özel Çikolata Önerileri

godiva-sevgililer-günü

Sevgililer Günü’nün klasik hediyelerinden biri de çikolata. Godiva da hayatın bu güzel gününün gollük pasını geri çevirmeyenlerden. Sevgililer Günü’ne özel çikolata seçeneklerini e-posta iletişiminde kullanan Godiva, e-posta başlığında “Sevgililer Gününde Kalpleri Godiva İle Eritin!” mesajını kullandı. 


7- Altınbaş – Özel Koleksiyon

altınbaş-sevgililer-günü

Altın ve pırlanta üreticisi Altınbaş da Godiva gibi gollük pası değerlendiren markalardan. Sevgililer Günü’nde en çok satış yapan sektörlerden birinde yer alan Altınbaş, bu güne özel konsept ürünler geliştirdi. Yüzük, kolye, bileklik gibi özel ürünlerle Sevgililer Günü’nde müşterilerinin karşısına çıkan Altınbaş, “Sıkıca Sarılın Aşk’a” diyerek başarılı bir slogan yarattı ve bu sloganı e-posta dahil neredeyse tüm iletişim kampanyasında kullanıyor.

İlginizi Çekebilir:
Dijital Pazarlama Stratejinize Yön Verecek 10 İstatistik
E-posta Pazarlama İstatistikleri [İNFOGRAFİK]
Önceki yazıyı okuyun:
İçerik Pazarlamasında İlgi Çeken İçerik Üretmek İçin 4 İpucu

İçerik pazarlamasıyla ilgilenen pek çok insanın en önemli derdi metinleri yazmak değil. İnanın yazmak işin en kolay tarafı. Zor olan...

Kapat