Dijital Pazarlama, E-Posta Pazarlama, Yeni Başlayanlar İçin

Şubat Ayında E-posta Pazarlama Kampanyalarınızda Değerlendirebileceğiniz 30 Önemli Gün

Eylül ayında başlattığımız ve gerek müşterilerimizden, gerekse tüm sektörden büyük ilgi gören ayın önemli kampanya yapılabilecek günleri serimiz devam ediyor. Şubat ayında e-posta pazarlama kampanyalarınızda değerlendirebileceğiniz günleri ve bu günlerde işinize yarayabilecek kampanya fikirlerini sizinle paylaşıyoruz. Biz önemli günlerde yapılabilecek kampanyalar uzmanlık alanımız olan e-posta pazarlama konusuna uyarlayarak listeliyoruz. Siz diğer iletişim kampanyalarınızda da önerdiğimiz günlere yönelik çalışmalar yapabilirsiniz.


Genel Durum

Şubat ayında ocak ayında olduğu gibi dikkat çeken öne çıkan özel gün bulunmuyor. Şubat ayının en önemli günü tartışmasız Sevgililer Günü. Bunun dışında büyük bir ihtimalle karlı havalar ülkemizin dört bir yanında hız kesmeden devam edecek. Kar temalı gerçek zamanlı pazarlama yapmak da iyi bir fikir olabilir. Bunun yanında şubat ayında pek çok derbi ve önemli spor müsabakası olacak. Spor iletişimi yapan markalar için şubat ayı verimli bir ay olacak.


Öneri: Aşağıdaki yazılarımız da ilginizi çekebilir 😉


Dünya Kanser Günü – 4 Şubat

Aids gibi çare bulunamayan en zorlu hastalıklarından biri olan kanserle ilgili farkındalık yaratmak için her yıl 4 Şubat’ta Dünya Kanser Günü etkinlikleri düzenleniyor. Sağlık konusunda hassasiyet ve farkındalık yaratmak için kanser gününe özel bir dikkat edilmesi gerekenleri özetleyen e-posta içeriği yaratabilirsiniz.


Türkiye Sigarayı Bırakma Günü – 9 Şubat

İnsanlığın en ilginç buluşlarından biri olan ve uzun yıllar sağlığa iyi geldiği bile iddia edilen sigara insan hayatını en çok tehdit eden garip alışkanlıklarından biri. Sigarayı bırakmayla ilgili Türkiye çapında düzenlenen etkinlik ise 9 Şubat’ta. Siz de kanserde olduğu gibi, sigara ve sağlık temalı bir sosyal sorumluluk kampanyası üretebilirsiniz.


Sevgililer Günü – 14 Şubat

Dünya üzerinde bütün aşıkların ortak günü olan Sevgililer Günü, şubat ayı içinde herhalde e-posta pazarlama kampanyası yapmak için en kusursuz gün. Sevgililer Günü kampanyasıyla ilgili özel bir içerik hazırladık ve konuyla ilgili dikkat etmeniz gereken detayları okumak için tıklayın 😉


Telefonun İcad Edilmesi – 15 Şubat

Mucidinin kim olduğu halen büyük bir tartışma konusu olan telefonun Amerikalı mucidi Graham Bell’in ilk telefon görüşmesini yaptığı gün olan 15 Şubat telefonun icad edildiği gün olarak kabul ediliyor. Tartışmaları bir tarafa bırakırsak, telefonun icadı üzerinden zekice kampanyalar yapmak yaratıcı ekiplerinizin elinde 😉


Spor Karşılaşmaları

Giriş bölümünde de bahsettiğimiz gibi şubat ayı ilgi çeken çekişmeli spor müsabakalarının yoğun olarak yaşanacağı ay. Hemen detaylara girelim.


Futbol

Süper Lig’in ikinci yarısının ilk haftalarının başladığı şubat ayında aynı zamanda takımlarımızın Avrupa Kupası ve Türkiye Kupası maçları da sahne alacak. Şubat ayının en önemli karşılaşmaları 5 Şubat’taki Beşiktaş ile Fenerbahçe arasında oynanacak Türkiye Kupası ve 26 Şubat’ta Galatasaray ile Beşiktaş arasında oynanacak Süper Lig maçları olacak. Bunun dışında 5 Şubat haftasında Türkiye Kupası son 16 maçları, 16 ve 22 Şubat’ta ise UEFA Avrupa Ligi son 32 maçları oynanacak.

5 Şubat Türkiye Kupası Son 16 Beşiktaş – Fenerbahçe
5 Şubat Haftası Türkiye Kupası Son 16 Maçları
11 Şubat Süper Lig Bursaspor – Fenerbahçe
16 – 22 Şubat UEFA Avrupa Ligi Fenerbahçe – Krasnodar
16 – 23 Şubat UEFA Avrupa Ligi Beşiktaş – Hapoel Beer Sheva
16 – 23 Şubat UEFA Avrupa Ligi Osmanlıspor – Olympiakos
26 Şubat Süper Lig Galatasaray – Beşiktaş

Basketbol

Şubat ayında Euroleague’de hem erkekler hem de kadınlarda mücadele son hızıyla devam edecek. Euroleague dışında diğer tüm kupalarda temsilcilerimiz yoluna devam edecek. Liglerde ise çekişmeli bir derbi şubat ayında gerçekleşmeyecek. Şubat ayı basketbol severler için genel olarak yoğun geçecek aylardan biri olacak.


Diğer Önemli Günler

Giriş bölümünde de bahsettiğimiz gibi ocak ayında çok ön plana çıkan özel bir gün bulunmuyor. Bunun yanında markaların ilgisini çekebilecek, özel gün temasını kullanarak kampanyalar yaratabilecekleri günleri de paylaşmak istedik.

3 Şubat 1966 İlk uzay aracının Ay’a inişi
16 Şubat Türk Hava Kurumu’nun Kuruluş Yıl Dönümü
28 Şubat Sivil Savunma Günü

Dünya Üzerinde Şubat Ayında Kutlanan İlginç Önemli Günler

Aralık ayındaki yazımızda başladığımız dünya üzerinde kutlanan ilginç günler bölümümüze şubat ayında da devam ediyoruz. Pek çoğuna şaşıracağınız, bazılarına böyle bir gün de mi varmış diyeceğiniz ilginç günleri sizinle paylaşıyoruz. Bazılarının temasından ilham alarak belki siz de ilginç kampanyalar oluşturabilirsiniz.

1 Şubat Araç Sigortası Günü
2 Şubat Krep Yapma Günü
3 Şubat Havuçlu Kek Günü
4 Şubat Kırmızı Giyinme Günü
4 Şubat Dantel Günü
5 Şubat Çikolatalı Fondü Günü
7 Şubat Bale Günü
8 Şubat Opera Günü
10 Şubat Şemsiye Günü
13 Şubat Radyo Günü
16 Şubat İnovasyon Günü
18 Şubat Dünya Balina Günü
22 Şubat Dünya Yoga Günü
23 Şubat Tenis Oynama Günü
26 Şubat Antep Fıstığı Günü
27 Şubat Çilek Günü
28 Şubat Çikolatalı Sufle Yeme Günü
İlginizi Çekebilir:
Dijital Pazarlama Stratejinize Yön Verecek 10 İstatistik
E-posta Pazarlamasıyla İlgili Bilmeniz Gereken 10 İstatistik
Önceki yazıyı okuyun:
Markaların Dijital Reklam Mecrası Seçerken Yaptığı 3 Hata

Dijital pazarlama yaparken en büyük gider kalemlerinizden biri olan reklam giderleriniz ve çalışmalarınız doğru yerlerde mi kullanılıyor? Reklam verirken kullandığınız...

Kapat