Dijital Pazarlama, E-Posta Pazarlama

Temmuz Ayında E-posta Pazarlama Kampanyalarınızda Değerlendirebileceğiniz 30 Önemli Gün

Geçtiğimiz Eylül ayında başladığımız ve her ay devam ettirdiğimiz özel günler serimiz temmuz ayında da sürüyor. Yazın en keyifli dönemi olan temmuz, bu yıl haziran ayının bir nebze serin geçmesi nedeniyle tatilcilerin heyecanla beklediği ay. Keyifli yaz gecelerinin yaşanacağı temmuz ayında göze çarpan kampanyanızın merkezine oturtabileceğiniz önemli bir etkinlik bulunmuyor. Temmuz ayında, gerek e-posta pazarlamada gerekse genel pazarlama stratejilerinizde yararlanabileceğiniz özel günleri inceleyelim.


Tatil Konsepti

Giriş bölümünde de bahsettiğimiz gibi temmuz ayında, Babalar Günü, Sevgililer Günü gibi göze çarpan iletişim kampanyanızın merkezine alabileceğiniz önemde bir gün bulunmuyor. Zaten tatil psikolojisi herkesi sarmış durumda. Size tavsiyemiz, yaz ve tatil konseptine yönelik yaratıcı içerikler sunacağınız e-posta pazarlama kampanyaları yaratmanız. Burada dikkat etmeniz gereken ana konu, aşırı jenerik içerikler yerine yazın gündemini yakalayacak yaratıcı içerikler sunabilmeniz.


Dikkat Çeken Günler

Temmuz ayında dikkat çeken çok önemli bir gün bulunmuyor, ancak küçük çapta etkili olabilecek günleri aşağıda sıraladık. Siz tavsiyemiz markanızla ya da iletişim kurmayı hedeflediğiniz segmentlerle ilgili olabilecek özel günleri de ihmal etmemelisiniz. Özellikle lokasyon odaklı, örneğin kentin düşman işgalinden kurtuluşu gibi detayları atlamamalısınız. Kişiselleştirilmiş yaratıcı kampanyaların sandığınızdan daha fazla işinize yarayacağından emin olabilirsiniz.

Kabotaj Bayramı 1 Temmuz
Dünya Nüfus Günü 11 Temmuz
Hatay’ın Türkiye’ye Katılışı 23 Temmuz
Gazeteciler Bayramı 24 Temmuz
Lozan Barış Anlaşması 24 Temmuz

Temmuz Ayı Spor Müsabakaları

Aşırı yoğun geçen mayıs ve haziran aylarından sonra spor dünyası da tatil dönemine girdi. Futbol takımları tatil ve hazırlık kampı dönemindeyken, Galatasaray, Fenerbahçe ve Başakşehir’in Avrupa Kupası eleme maçları temmuz ayında başlıyor. Temmuz ayında basketbol ve voleybolda da herhangi bir organizasyon bulunmuyor. Temmuz ayının sporda en dikkat çekici etkinliği ise Edirne’de düzenlenen Tarihi Kırkpınar Yağlı Güreş Şenliği. Etkinlik haftası boyunca politik figürler dahil tüm Türkiye’nin gözü kulağı Edirne’ye çevriliyor.

Temmuz Ayının Önemli Spor Karşılaşmaları

656. Kırkpınar Yağlı Güreş Şenliği 10 – 16 Temmuz
Galatasaray – Östersund Avrupa Ligi Maçı 13 – 20 Temmuz
Başakşehir Şampiyonlar Ligi 3. Ön Eleme Maçı 25/26 Temmuz
Fenerbahçe Avrupa Ligi 3. Ön Eleme Maçı 27 Temmuz
Galatasaray Avrupa Ligi 3. Ön Eleme Maçı 27 Temmuz

Dünya Üzerinde Kutlanan Diğer İlginç ve Önemli Günler

Aralık ayında başladığımız ilginç günler serimize temmuz ayında da devam ediyoruz. Bazı günler, dünyanın her yerinde; bazıları ise bölgesel olarak önemli kabul ediliyor. Umarız hem eğlendirir, hem de e-posta pazarlama kampanyalarınızda fikir verebiliriz.

Uluslararası Reggae Günü 1 Temmuz
Dünya UFO Günü 2 Temmuz
Bikini Günü 5 Temmuz
Uluslararası Öpüşme Günü 6 Temmuz
Çikolata Günü 7 Temmuz
Patates Kızartması Günü 13 Temmuz
Dünya Yılan Günü 16 Temmuz
Dünya Emoji Günü 17 Temmuz
Havyar Yeme Günü 18 Temmuz
Sosisli Sandviç Yeme Günü 19 Temmuz
Lolipop Günü 20 Temmuz
Ay Günü 20 Temmuz
Dünya Zıplama Günü 20 Temmuz
Uluslararası Satranç Günü 20 Temmuz
Hamakta Uyuma Günü 22 Temmuz
Kuzenler Günü 24 Temmuz
Dünya Hepatit Günü 28 Temmuz
Ruj Sürme Günü 29 Temmuz
Tavuk Kanadı Yeme Günü 29 Temmuz
Cheesecake Günü 30 Temmuz
İlginizi Çekebilir:
E-postalarınızın İlgi Çekmemesinin 4 Ana Nedeni
Lead Nurturing Nasıl Yapılır?
Önceki yazıyı okuyun:
8 Maddede Mobil E-posta Pazarlama

2010'lu yılların başında dijital pazarlama ve iş yönetimiyle ilgili konferansların tamamında ana gündem maddesi mobildi. Kürsüye çıkan herkes "mobil çok...

Kapat