Dijital Pazarlama, Sosyal medya

Web Sitenizde Video Kullanmanız İçin 5 Neden

2010 yılında dijital pazarlama konferans ve bloglarında herhalde en çok duyduğumuz konunun videonun gelecek dönemde patlama yapacağıydı. Video ile ilgili öngörülen neredeyse her şey gerçekleşti ve video, dijital pazarlamada en kritik araçlardan biri haline geldi. Video teknolojinin de gelişmesiyle, artık sadece YouTube, Facebook vb platformalarda değil, aynı zamanda web sitelerinde de aktif olarak kullanılan araçlardan biri. Video içerikler kullanmak web sitenizin etkileşimi ve sitenizin başarısını artırmak için denemeye değer bir yöntem. Videonun web sitenize olan etkilerinin anahtar noktalarını şöyle sıralayabiliriz:


1- Video Hikaye Anlatmanıza Yardımcı Olur

İnsanların, bilinçli kararlar alabilmek için bilgilendirilmeleri gerekir. Videolar insanlara bir hikaye anlatır. Kullanıcılar izledikleri hikayelerden güçlü bir şekilde etkilenir ve empati kurarlar; böylece ürün ve hizmetlerinize aşina olurlar. Satış sürecinin de, genel olarak bir hikaye anlatımı ile ilgilidir. Videoların dijital ortamda hikayeyi paylaşmanın en etkili yollarından biri olduğundan hareketle, satış sürecinize olumlu katkı yapacağına emin olabilirsiniz.


Öneri: Aşağıdaki yazılarımız da ilginizi çekebilir 😉


2- Web Sitesi Etkileşimine Olumlu Katkı Sağlar

Bilgilendirici videolar, kullanıcılar üzerinde basit/düz metinler ya da fotoğraflardan daha fazla etki bırakıyor. Yapılan araştırmalara göre, insanlar video içerikli web sitelerinde, yalnızca fotoğraf ve metinden oluşan sitelere oranla %60 daha uzun kalıyor. Google, ziyaretçilerin uzun zaman harcadığı web sitelerini sıklıkla tercih ediyor ve bu siteleri “yaşayan” yapılar olarak tanımlıyor. Kısacası videolar, web sitenizde ziyaretçileri daha uzun süre tutuyor ve içeriğinizle etkileşimde bulunmalarını sağlıyor.


3- Güven Algısını Pekiştirir

İnsanlar doğaları gereği “gerçek insanlarla” çalışır ve video, insanların sizi tanımasına, samimiyet ve güven oluşturmasına yardımcı olur. Videolar yalnızca ürün ve hizmetlerinizi tanıtma işini üstlenmez, aynı zamanda markanızın kişiliğini yansıtan vitrininizdir. Video avantajını kullanarak, markanızın ürünleriniz ve hizmetlerinizle eşleşen karakterini, marka kültürünüzü ve yaklaşımınızı, kullanıcılara bir vitrin gibi sunabilirsiniz.


4- Takipçi Kitlesi Oluşturmaya Yardımcı Olur

Tartışmasız bir gerçek var ki, videolar ürününüz veya hizmetiniz ne olursa olsun, kitlelerin ilgisini çeker. Videolar aracılığı ile, ürün veya hizmetinizi, kısacık bir süre içinde kullanıcılara, görsel olarak sunabilirsiniz. Kitle edinmek, kitlenizi harekete geçirmek için video avantajını kullanın. İnsanlar, web sitenizde yer alan videolar aracılığı ile sizi keşfettikten sonra markanızla ve ürünlerinizle ilgili daha fazla bilgi edinmek isteyecektir.


5- Videolar Hızlı ve Kullanışlıdır

Gerçekçi düşünün ve kendinizi müşterilerinizin yerine koyun, günümüzde hiç kimsenin boşa harcayacak zamanı yok. Özellikle de iş hayatında çok önemli karar almak zorunda olanların, zamanı daha etkili kullanmak istediğini unutmayın. Video, web sitenizde vermek istediğiniz mesajı hızlı ve anlamlı bir şekilde karşı tarafa iletir. Böylelikle normal koşullarda markanızı tanımak için sizi telefonla arayacak ya da ziyaretinize gelecek vakti olmayan insanlardan, potansiyel bir müşteri kitlesi yaratabilirsiniz.

İlginizi Çekebilir:
5 Büyük Sosyal Ağda Paylaşım Yapmak İçin En İyi Zamanlar
[YENİ BAŞLAYANLAR İÇİN] Foursquare ve Swarm’da Etkili İletişim Yapabilmek İçin 7 İpucu
Önceki yazıyı okuyun:
Twitter Sayesinde Web Sitesi Trafiğinizi Arttırmanın 10 Yolu

Twitter, en popüler ya da en çok kullanılan sosyal ağ değil, kabul ediyoruz. Hatta her geçen gelirleri ve trafiği de...

Kapat