Dijital Pazarlama, Sosyal medya, Yeni Başlayanlar İçin

[YENİ BAŞLAYANLAR İÇİN] Linkedin’de Etkili İletişim Yapabilmeniz İçin 6 İpucu

500 milyon kullanıcısıyla Linkedin önde gelen sosyal ağlardan biri olmasının yanı sıra iş dünyasındaki en popüler sosyal ağ. Aynı zamanda birçok pazarlamacı tarafından gereğinden az yararlanılan sosyal ağlardan bir tanesi. Linkedin, özellikle B2B pazarlama ve insan kaynakları pazarlaması için mükemmel bir kaynak. Kurumlar için Facebook benzeri özel sayfalar yaratılarak iletişim alanı olarak kullanılabildiği gibi, kişisel markalaşma için de en etkili alanlardan biri. İşte Linkedin’de etkililiğinizi arttırmanız için birkaç ipucu.


1- Şirket Sayfaları 

Henüz yapmadıysanız, Linkedin’de bir şirket sayfası oluşturun. Linkedin fotoğraflar, dosyalar, belgeler ve iş ilanları paylaşmanıza, grup kurmanıza, ürünlerinizi ve daha bir çoğunu listelemenize izin veriyor. Öte yandan ilgili herkes de Facebook sayfanızda olduğu gibi sizin Linkedin şirket sayfanızı takip edebiliyor. 

Öneri: Aşağıdaki yazılarımız da ilginizi çekebilir 😉


2- Call to Action ekleyin

Linkedin ürünlerinizi ve servislerinizi şirket sayfanıza web sitenizin bir linki ile birlikte eklemenize izin veriyor. Paylaştığınız içerikleri takipçilerinize ulaştırabilirsiniz. Öte yandan ürünlerinizi ve servislerinizin linklerinizi paylaşmak şirketinizin web sitesinin SEO’suna yardımcı olmak için etkili yollardan biri.


3- İndirilebilir Broşürlerinizi Ekleyin

Linkedin her türlü dosyayı şirket sayfanıza eklemenize izin veriyor. İlgili satış broşürlerinizi ve takipçilerinizle paylaşmak istediğiniz diğer içerikleri sayfanıza kolayca ekleyip, içerik pazarlaması çalışmalarınıza katkı alabilirsiniz.


4- Linkedin Grubu Oluşturun

Linkedin’in en güzel yönlerinden biri de sektörünüz ve şirketinizle alakalı bir grup oluşturabilmenize izin veriyor olması. İnsanları grubunuza katılmaları için davet edin ve kendi sektörünüzde neler olduğunu birlikte tartışın.

İpucu: Şirketinizin sayfasına, oluşturduğunuz şirketinizle alakalı herhangi bir grubun linkini eklemeyi unutmayın.


5- Linkedin Güncellemelerinizin Zamanına Özen Gösterin

Giriş bölümünde de bahsettiğimiz gibi, Linkedin, daha çok iş dünyası profesyonellerine yönelik bir ağ. Eğer Linkedin’de paylaşım yapacaksanız, daha yüksek etki yaratabilmek için normal iş saatlerinde paylaşım yapmanın daha iyi olduğunu unutmayın. Elbette her markanın iletişimi ve etkili saati farklı olabilir ancak Linkedin’de daha yüksek etki için bilinen genelgeçer doğru zaman, sabah saatleridir.


 

6- Slideshare’in Gücünden Yararlanın

2013 yılından Linkedin tarafından satın alınan Slideshare, yaptığınız satış, iletişim vb sunumları online olarak paylaşmanıza yarayan sunum sosyal ağı. Linkedinle entegre çalışan Slideshare paylaşımlarınız otomatik olarak Linkedin’de yayınlanıyor. Slideshare özellikle kitlelerle buluşturmak istediğiniz sunumları paylaşmak, içerik pazarlaması ve SEO noktasında markalara olumlu fırsatlar sunuyor.


Öneri: Sosyal medya yönetimi ve monitoring konusunda Türkiye’nin en önemli platformlarından biri olan Semanticum‘dan destek alabilirsiniz. Demo talebi, daha fazla bilgi ve iletişim için tıklayın.

İlginizi Çekebilir:
Ocak Ayında E-posta Pazarlama Kampanyalarınızda Değerlendirebileceğiniz 40 Önemli Gün
E-postayı Bitireceği İddia Edilen, Ancak Bitiremeyen 5 Teknoloji
Önceki yazıyı okuyun:
[YENİ BAŞLAYANLAR İÇİN] E-posta Pazarlama Sürecinde Dikkat Etmeniz Gereken 12 Adım

E-posta pazarlamayı uzun süredir yapan ve bu süreçte çok başarılı olan markalar olduğu sürece yeni başlayan da pek çok marka...

Kapat